Jak wybrać ekran projekcyjny do sali konferencyjnej ?
08.02.2016

Jak wybrać ekran projekcyjny do sali konferencyjnej ?

Ekrany projekcyjne są nieodłącznym elementem każdej sali konferencyjnej. Wybierając ekran do takiej sali, musimy zastanowić się, czy ma to być ekran montowany na stałe, czy może będziemy chcieli go używać też w innych salach. Jeśli ekran ma być mobilny, to wybór nie będzie dużym problemem, wybieramy wtedy ekrany na trójnogu lub ekran ramowy na nogach. Ekrany te występują w formatach 4:3, 16:10, ewentualnie 1:1.W naszej ofercie można znaleźć ekrany na trójnogu kilku producentów między innymi: 2x3, Nobo, Avtek, Kauber, Suprema.

 

Jeśli ekran projekcyjny ma być zamontowany w sali konferencyjnej na stałe, to w pierwszej kolejności musimy zdecydować, w jaki sposób i do czego ekran będzie mocowany.

 

Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest wybór ekranu do instalacji ściennej/sufitowej. Taki ekran za pomocą uchwytów, często zamontowanych już w kasecie jest montowany do ściany lub do sufitu. Drugim rozwiązaniem, kiedy sala konferencyjnej posiada sufit o konstrukcji podwieszanej, jest  zakup ekranu w kasecie przeznaczonej do zabudowy. Wtedy kaseta ekranu jest niewidoczna, ponieważ jest zabudowana pomiędzy stropem właściwym, a sufitem podwieszanym, powierzchnia projekcyjna rozwija się bezpośrednio z sufitu. Takie rozwiązanie jest estetyczne, ale niestety droższe niż ekran do montażu ściennego/sufitowego.

 

W przypadku montażu ściennego kasetę ekranu możemy zawiesić na odpowiedniej wysokości, w przypadku montażu sufitowego lub montażu w zabudowie musimy zadbać o to, żeby obraz wyświetlany z projektora nie zaczynał się zaraz pod sufitem, bo jest to nie komfortowe dla oglądających. Zazwyczaj korygujemy wysokość powerzchni projekcyjnej zamawiając w ekranie górny, czarny pas rozbiegowy, który obniży nam wyświetlany obraz.

 

 

 

 

W naszej ofercie znajdują ekrany projekcyjne przeznaczone do montażu ściennego/sufitowego np: Adeo Motorized Professional 243x137 cm, jak i ekrany w kasetach przeznaczonych do zabudowy np: Adeo Incell 250x141 cm.

 

Wielkość ekranu jest uzależniona od wielkości sali, w której ma być zainstalowany, możliwości technicznych jego montażu, oraz od projektora, który posiadamy lub zamierzamy kupić. Zazwyczaj ekran dopasowujemy do projektora. Urządzenia projekcyjne mają różną optykę, dlatego wielkość ekranu jest uzależniona od modelu projektora i odległości projekcji. Wszystkie te wielkości można sprawdzić za pomocą kalkulatora projekcji.

 

Kolejnym parametrem, o którym musimy zdecydować jest format ekranu. Format ekranu powinien być dostosowany do formatu projektora, czyli może to być 4:3, 16:10 , lub też format 16:9, który coraz częściej jest również stosowany również w ekranach do sal konferencyjnych.

 

Większość ekranów wybieranych do sal konferencyjnych jest sterowanych elektrycznie, zazwyczaj w komplecie z ekranem dostajemy przełącznik naścienny, przewodowy. Każdy ekran elektryczny może być dodatkowo wyposażony w sterowanie radiowe na pilota (radio lub podczerwień). Kiedy mamy ograniczony budżet możemy wybrać ekran rozwijany ręcznie, za pomocą korby np: Adeo Winch Professional 243x137 cm.

 

W zależności od potrzeb producenci oferują w swoich ekranach różne powierzchnie projekcyjne, w przypadku ekranów marki Adeo powierzchnią przeznaczoną do ekranów prezentacyjnych jest Vision White, w przypadku ekranów marki Avers Matt White lub White Ice. Kiedy za ekranem będzie się znajdować silne źródło światła należy wybrać powierzchnię która będzie miała czarny tył. W ekranach marki Adeo taką powierzchnią będzie Vision White Pro.

 

Większość producentów umożliwia personalizację swoich ekranów, oznacza to, że przy wyborze ekranu nie musimy kierować się sztywno wielkościami podanymi w cenniku. Producent może wykonać ekran o wymaganych wymiarach, takich jakich potrzebujemy, może go wyposażyć w odpowiedniej wysokości czarny górny top, czarną ramkę i różne systemy sterowania.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ekranów.


W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Bazą Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.

kontakt telefoniczny:
Dział projekcyjny (22) 848 15 01
Dział prezentacyjny i biurowy (22) 852 25 71


kontakt e-mail: biuro@abcprezentacji.pl

Ekrany Avers


Oferta ekranów projekcyjnych Avers przeznaczona jest dla użytkowników poszukujących niezawodności, trwałości i wysokiej jakości. Producent oferuje bogatą paletę powierzchni projekcyjnych o właściwościach odpowiadających wymaganiom stawianym przez warunki panujące w pomieszczeniu projekcyjnym. Konstrukcja mechanizmu zwijającego ekranu gwarantuje zachowanie idealnie płaskiej powierzchni projekcyjnej przez cały czas eksploatacji ekranu. Ekrany przystosowane są do zdalnego sterowania przewodowego i bezprzewodowego z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego lub fal radiowych. Wśród ekranów elektrycznych znajdziemy modele do montażu ścienno sufitowego z serii Stella, Cumulus, Stratus 2 oraz ekran Akustratus 2 który jest modelem z wbudowanym akumulatorem. Avers posiada również w ofercie ekrany wielkoformatowe i są to modele Solar i Solaris. Model Contour to z kolei ekran przeznaczony do zabudowy sufitowej. Większość modeli ekranów marki Avers może być wyprodukowanych z czarną ramką i czarnym górnym topem. Modele ekranów Akustratus 2, Stratus 2, Contour, Cumulus i Solaris mogę być dodatkowo wyposażone w system napinaczy.